Wstęp Copy

W tym kursie przygotujesz się do rozmów telefonicznych i przez Internet po angielsku. Możesz uczyć się z niego po kolei (używaj lewego menu, idź od góry do dołu). Jeśli chcesz uczyć się w ten sposób, kliknij tutaj i zacznij kurs!

Możesz też “skoczyć” do dowolnej części kursu. Użyj do tego menu po lewej stronie, guzików na dole każdej strony albo poniższego spisu.

Co czeka Cię w tym kursie?

  1. Posłuchasz 7. krótkich nagrań, które wprowadzą słownictwo dotyczące telefonowania. Dowiesz się na przykład jak powiedzieć, że nie masz zasięgu albo że musisz naładować telefon. Po każdym z nagrań zrobisz quiz i poćwiczysz nowe słowa. Łącznie poznasz 65 wyrażeń (lista z tłumaczeniami).

  1. Powtórzysz poznane słownictwo w 6. ćwiczeniach, które będą nieco trudniejsze niż we wcześniejszym punkcie.

  1. Posłuchasz 4 rozmów telefonicznych po angielsku. Do każdej zrobisz 2 ćwiczenia, w których użyjesz słownictwa “wyciągniętego” z tych rozmów. Poznasz w ten sposób typowe zwroty potrzebne podczas rozmowy, np. dowiesz się jak ją zaczynać, jak ją kończyć czy mówić, że Cię rozłączyło. Łącznie poznasz 77 wyrażeń (lista z tłumaczeniami).

  1. Obejrzysz wideo, z którego dowiesz się jak pytać o czyjś numer telefonu, jak go zapisać i jak podać Twój numer telefonu po angielsku. Później zrobisz 4 ćwiczenia, w których przećwiczysz tę umiejętność.

  1. Obejrzysz wideo, z którego dowiesz się jak nagrać wiadomość na Twoją pocztę głosową i jak zostawiać wiadomości na czyjejś poczcie głosowej.

  1. Obejrzysz wideo i nauczysz się z nim jak przeliterować imiona, nazwiska i nazwy własne. Następnie przećwiczysz tę umiejętność i polecimy Ci ściągawkę do literowania. To przydatna wiedza, bo osobom spoza Polski trudno dobrze zapisać Twoje polskie imię, nazwisko czy nazwę firmy. A jeśli nie umieją go dobrze zapisać, to jak na przykład wyszukają je w systemie (np. rezerwacji w hotelu) i sprawdzą potrzebne Ci informacje?

  1. Czas na utrwalenie materiału! Dostaniesz 4 rozmowy telefoniczne z ćwiczeniami na powtórzenie wyrażeń używanych podczas rozmów telefonicznych. Mamy też dla Ciebie 6 ćwiczeń na powtórzenie słownictwa dotyczącego telefonowania.

Na koniec proponujemy Ci obejrzenie wideo i odpowiedzenie na pytania z niego lub “przegadanie” ich z inną osobą. W ten sposób powtórzysz materiał i poćwiczysz rozmawianie po angielsku!

Scroll to Top