Przygotuj się do spotkania po angielsku Copy

Obejrzyj nagranie i poznaj 4 sprawdzone sposoby na to jak przygotować się do spotkania po angielsku. Wolisz czytać? Przewiń w dół, znajdziesz tam zapis nagrania.

Masz niedługo spotkanie? (KROK 3) Przypomnij sobie lub szybko poznaj te wyrażenia i również słownictwo z tej lekcji. Zobacz też jak utrwalić wiedzę z tego kursu. Linki otwierają się w nowych oknach.

Nie masz zaraz spotkania? To przejdź tutaj i ucz się po kolei!

Poniżej zapis nagrania.


Krok 1


Po pierwsze, pomyśl o czym będzie spotkanie. Zrób szybki przegląd wyrażeń, które najprawdopodobniej się pojawią. Jeśli nie umiesz czegoś nazwać po angielsku, poszukaj właściwego terminu i go zapisz.

Jeśli masz na to czas, zrób mapę myśli używając polskich wyrażeń, a następnie dopisz do nich angielskie wyrażenia. Zabierz ze sobą swoje notatki na spotkanie.

Jeśli masz dużo nowych słów, zapisz je w formacie pliku tekstowego i używaj komendy wyszukaj na swoim komputerze (skrót ctrl+F)/tablecie/komórce, żeby szybko i sprawnie znaleźć poprawne wyrażenie.

Następnie poćwicz te wyrażenia rozmawiając ze sobą lub z inną osobą i postaraj się je zapamiętać. Pamiętaj, że w razie problemów masz notatkę do pomocy.

Krok 2


Po drugie, upewnij się, że poprawnie wymawiasz najważniejsze wyrażenia. Jeśli będziesz coś źle wymawiał/a i inni Cię nie zrozumieją z tego powodu, zestresujesz się i będzie kłopot.

Przejrzyj swoją listę słownictwa i jeśli nie znasz albo nie pamiętasz wymowy jakiegoś słowa, wpisz je do słownika online i odsłuchaj wymowy. Przed spotkaniem kilkukrotnie poćwicz właściwą wymowę słowa. Możesz ją też zapisać.

Jeśli znasz alfabet fonetyczny, to zapiszesz i odczytasz słowo poprawnie. Jeśli nie – cóż, zapisz jak umiesz!

Krok 3


Jeśli jeszcze nie przerobiłeś (aś) tego kursu, pomiń krok nr 3 i nie klikaj w linki!


Po trzecie, przypomnij sobie wyrażenia z dwóch lekcji w tym kursie:

  1. Przydatne wyrażenia na spotkania część I
  2. Przydatne wyrażenia na spotkania część II

Będziesz ich potrzebować, by rozumieć, co się dzieje na spotkaniu i brać w nim udział. Obejmują różne sposoby zgadzania się, niezgadzania się, przerywania innym itd.

Zajrzyj też do ostatniej lekcji w tym kursie,w której radzimy, jak dobrze zapamiętać te wyrażenia.

Krok 4


Nie przejmuj się i nie stresuj. Jeśli przygotujesz się do spotkania, wszystko pójdzie dobrze. Nawet jeśli będą jakieś problemy, to spotkanie służy komunikacji i współpracy, więc inni uczestnicy pomogą Ci się wysłowić i wysilą się, żeby Cię dobrze zrozumieć. To przecież nie szkolny egzamin!

Jest jeden trik, który Ci bardzo pomoże: mów powoli i wyraźnie. Jeśli się zdenerwujesz i zaczniesz mówić szybko, to tylko pogorszy sprawę. Lepiej wziąć głęboki oddech i powiedzieć coś wolniej, ale wyraźniej, niż wyrzucić to z siebie jak karabin maszynowy.


Okej, tyle w kwestii ogólnych porad. Teraz czas na naukę, żeby odpowiednie nastawienie podeprzeć solidną dawką słownictwa i umiejętności potrzebnych na spotkaniach po angielsku! Kliknij przycisk “Next lesson” i zacznij naukę w tym kursie.

Scroll to Top