Poczta głosowa Copy

Jeśli potrzebujesz zapisu nagrania, zajrzyj do “Materials”

Dobrze, to wszystko w temacie poczty głosowej!

Porozmawiajmy o poczcie głosowej. Wiele osób już jej nie używa i piętrzą się argumenty za tym, że jest to przeżytek. Odsłuchiwanie wiadomości głosowych jest czasochłonne i przerywa pracę, nie da się rzucić na nie okiem jak na smsa czy wiadomość na Facebooku i szybko ocenić o co chodzi.  Są też jednak argumenty za używaniem poczty głosowej na służbowym telefonie:

  1. Wielu klientów oraz rekruterów woli zostawić ci wiadomość głosową niż zadzwonić później albo do Ciebie napisać. Jest to dla nich szybkie i wygodne. Poza tym, ton głosu umożliwia przekazanie wielu informacji i nie trzeba się długo zastanawiać nad odpowiednim sformułowaniem.
  2. Możesz skorzystać z usług transkrypcji wiadomości w języku angielskim i zamiast wysłuchiwać wiadomości, przeczytać jej zapis wysłany np. na twój adres email.

Rozważ te argumenty oraz weź pod uwagę zwyczaje w twojej firmie lub branży. Jeśli zdecydujesz się na używanie poczty głosowej, nagraj swoje powitanie. Jeśli jest to telefon służbowy, możesz na przykład nagrać taką wiadomość: 

Hello. You have reached  Michael Finch from Phones of The Future. Unfortunately, I cannot take your call right now, but I would like to return it as soon as I can. So please leave me a message after the tone.

Jest to dobra i profesjonalna wiadomość na pocztę głosową. Jest jednak nieco formalna. Jeśli chcesz coś bardziej wyluzowanego, zdecyduj się na przykład na:

Hi, this is Michael Finch from Phones of The Future. I’m either away from my desk or on the phone, please leave your name and number along with a short message, and I’ll be sure to get back to you.

Nagrywając swoją wiadomość, zastąp Michael Finch swoim imieniem i nazwiskiem, a Phones of the Future nazwą swojej firmy. Jeśli potrzebujesz więcej dobrych przykładów powitania na służbowej poczcie głosowej, wpisz w Google “best business voicemail greetings”, przejrzyj propozycje i użyj tego powitania, które najbardziej do ciebie przemawia. 

Omówmy jeszcze jak nagrać dla kogoś wiadomość na pocztę głosową. Pamiętaj o następujących rzeczach. Przywitaj się – np. Hello czy Hi – przedstaw się, podaj swoje imię, nazwisko, firmę oraz adres firmy jeśli ma znaczenie, np. This is Michael Finch from the Phones of the Future in London. Wyjaśnij krótko dlaczego dzwonisz i czego potrzebujesz. Powtórz swój numer telefonu, adres email albo obydwa. Poza tym pamiętaj o tym, żeby mówić powoli i wyraźnie. Dzięki temu osoba odsłuchująca twojej wiadomości nie będzie musiała puszczać jej kilka razy.

Dobrze, to wszystko w temacie poczty głosowej!

Scroll to Top