Jak trwale zapamiętać informacje z tego kursu? Copy

Wolisz czytać? Pod nagraniem jest jego zapis.

Podejdź do egzaminu, sprawdź swoją wiedzę i uzyskaj certyfikat ukończenia tego kursu!

Na certyfikacie umieścimy Twój wynik z egzaminu oraz informację o tym do czego przygotował Cię ten kurs. Tutaj zobaczysz przykładowy certyfikat (link otwiera nowe okno).

Zapis nagrania


Po przerobieniu tego kursu umiesz już rozmawiać o spotkaniach i wiesz jakich wyrażeń i kiedy użyć, żeby brać w nich aktywny udział. Za Tobą wiele ćwiczeń i sporo wysiłku. Gratulacje za dotrwanie do końca!

Ale zaraz, czy to naprawdę taki koniec koniec? No nie do końca! Trzeba jeszcze zrobić coś sprytnego, żebyś nie zapomniał (a) wiedzy z tego kursu.

Mamy dla Ciebie 3 kreatywne sposoby na łatwe i trwałe zapamiętanie informacji z tego kursu. Zainteresowany (a)?

Sposób pierwszy

Zanotuj lub zapisz na komórce kilka wyrażeń z kursu, które słabo pamiętasz lub robisz w nich błędy podczas ćwiczeń. Następnie zastosuj poniższą technikę, by je lepiej opanować. Gdy “załatwisz” te wyrażenia, zrób tak dla nowych. I tak dalej, dalej, co jakiś czas po troszeczku powtarzaj w użyciu…

Technika: korzystaj z notatki na spotkaniach w pracy i towarzyskich, żeby użyć nowych wyrażeń. Wpychaj je chętnie wszędzie tam gdzie pasują. Spotkania powinny być po angielsku. Jeśli są po polsku, rób to samo, ale zamiast mówić po angielsku na głos – pomyśl odpowiednim wyrażeniem!

Pamiętaj, że wyrażenia z tego kursu obejmują słownictwo związane ze spotkaniami oraz słownictwo przydatne w dyskutowaniu. Zatem, żeby ćwiczyć, dyskutuj po angielsku!

Co zrobić, jeśli nie masz z kim rozmawiać po angielsku? Znajdź takie osoby! Poszukaj spotkań językowych w Twojej okolicy, dołącz do grup wymiany językowej w internecie, np. na Facebooku albo zatrudnij nauczyciela konwersacji. Nauczyciel konwersacji  będzie pewnym wydatkiem, ale najlepiej nauczy Cię dobrze rozmawiać po angielsku.

Sposób drugi

Codziennie rozmawiaj ze sobą po angielsku i włącz wyrażenia z tego kursu do Twoich rozmów!

Pomyśl o spotkaniach, które Cię czekają. Skomentuj spotkania, które masz za sobą. Wytłumacz wymyślonemu rozmówcy na czym polega udane spotkanie.

Podyskutuj też w swojej głowie z kim chcesz. Wymyśl sobie osobę, która się z Tobą zgadza, nie zgadza, pyta o zdanie…no i dyskutuj z nią po angielsku! Brzmi dziwnie? Po pierwsze, to nie wariactwo, każdy sam do siebie mówi. Po drugie i ważniejsze – to działa!

Dlaczego ten sposób działa? Dlatego, że trening czyni mistrza! A trenować można także z samym sobą i naprawdę warto!

Sposób trzeci

Oglądaj nagrania lub  transmisje anglojęzycznych spotkań, szczególnie dyskusji. Znajdź coś co Cię interesuje, np. oglądaj transmisje obrad brytyjskiego parlamentu albo amerykańskiego kongresu.

Zwracaj uwagę na to, w jaki sposób mówcy organizują swoje wypowiedzi. Dzięki temu nie tylko poćwiczysz swoje rozumienie ze słuchu, ale usłyszysz też wiele przykładów użycia każdej struktury.

Gdy będziesz sam/a chciał/a coś powiedzieć, przypomną Ci się podobne zdania i bardzo pomogą w skonstruowaniu Twojej wypowiedzi.

I na koniec…

Używaj. Używaj, używaj i jeszcze raz używaj. W końcu przydatne wyrażenia z tego kursu wryją Ci się w pamięć i zostaną już z Tobą na dobre.

Scroll to Top