W jaki sposób uczyć się Angielskiego online?

Mężczyzna w słuchawkach uczący się online przed laptopem.
Strona główna » Blog » W jaki sposób uczyć się Angielskiego online?

Zastanawiasz się, jak nauczyć się angielskiego, by swobodnie posługiwać się nim zarówno w mowie, jak i w piśmie? Efektywne przyswajanie wiedzy opiera się przede wszystkim na doborze właściwego kursu językowego, na tym jednak nie koniec. Kolejnym krokiem jest stworzenie właściwych warunków, które pozwolą Ci na skupienie oraz regularne powtarzanie zdobytej wiedzy. Sprawdź, jak szybko nauczyć się angielskiego!

Jak się uczyć angielskiego, aby przyswoić maksimum wiedzy?

Pierwszym elementem, na który musisz zwrócić swoją uwagę, gdy chcesz nauczyć się języka obcego, jest dobór odpowiedniego kursu. Szkoły językowe oferują coraz więcej możliwości, dzięki czemu bez trudu dobierzesz idealną opcję dopasowaną do Twoich indywidualnych preferencji. Poszukujesz kursu? Zwróć uwagę na:

 • Poziom trudności – kursy oferowane przez $English zaczynają się od poziomu B1–B2, co oznacza, że są przeznaczone dla osób, które mają już pewne podstawy językowe i chcą rozwijać swoje kompetencje zawodowe.
 • Program nauczania – ważne jest, aby kurs obejmował szeroki zakres tematów i umiejętności językowych, takich jak gramatyka, słownictwo, mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Kursy $English są skoncentrowane na słownictwie biznesowym, co jest idealne dla osób pracujących w korporacjach i innych firmach, które regularnie współpracują z zagranicznymi kontrahentami.
 • Metody nauczania – wybierz kurs, który wykorzystuje różnorodne metody nauczania, takie jak interaktywne lekcje, nagrania audio, wideo oraz materiały do samodzielnej pracy. Platforma e-learningowa $English zapewnia dostęp do różnorodnych materiałów, które wspomagają proces nauki.
 • Opinie i referencje – sprawdź opinie innych użytkowników na temat kursu. Pozytywne wypowiedzi mogą świadczyć o wysokiej jakości kursu i skuteczności metod nauczania. W końcu nauka angielskiego online ma być dla Ciebie przede wszystkim wydajna.

Nauka angielskiego online w godzinach pracy

Intensywny kurs angielskiego online dla pracowników może być doskonałym rozwiązaniem dla firm chcących rozszerzyć dotychczasowe kompetencje swoich zespołów i podnieść ich kwalifikacje zawodowe. Okazuje się, że wprowadzenie kursów językowych w godzinach pracy ma wiele zalet, które przynoszą korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.

Przede wszystkim nauka języka angielskiego online w miejscu pracy sprawia, że nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z nadgodzinami, ponieważ pracownicy uczą się języka w godzinach roboczych. Dzięki temu zatrudnione osoby są bardziej zmotywowane do nauki i chętniej przyswajają przekazywaną wiedzę niż równie opłacony kurs, jednak przeprowadzany w czasie wolnym.

Pamiętaj, że wprowadzenie intensywnego kursu angielskiego online do harmonogramu pracy może również podnieść morale zespołu i zwiększyć zaangażowanie pracowników. Dzięki temu Twoja firma stanie się bardziej konkurencyjna na rynku, a pracownicy poczują, że ich rozwój zawodowy jest Twoim priorytetem.

Jak uczyć się angielskiego? Sprawdzone metody

Zastanawiasz się, jak uczyć się angielskiego, aby zdobyta wiedza została w Twojej głowie na dłużej? Postaw na:

 • Regularność – staraj się uczyć systematycznie, a najlepiej codziennie. Wielu ekspertów jest zgodnych, że krótsze, ale częste sesje nauki są bardziej efektywne niż długie, sporadyczne maratony.
 • Stawianie celów – to chyba najlepsza taktyka w każdej dziedzinie życia, również w tej dotyczącej nauki języka online. Wyznaczaj sobie konkretne cele, które chcesz osiągnąć, na przykład naukę określonej liczby nowych słów tygodniowo.
 • Aktywne uczestnictwo – jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko nauczyć się angielskiego, musisz postawić na swoją aktywność w trakcie zajęć. Bierz czynny udział w lekcjach online, zadawaj pytania, udzielaj się w dyskusjach i ćwiczeniach. To pozwoli Ci nie tylko więcej zapamiętać, ale również na bieżąco wyłapywać błędy, które natychmiast wskaże Ci native speaker.

Co możesz zrobić, by utrwalić zdobytą wiedzę, czyli jak nauczyć się angielskiego?

Chcesz płynnie władać obcym językiem, jednak nie wiesz, jak się uczyć angielskiego po godzinach zajęć? Wprowadź go do codziennej rutyny! Wystarczy, że wprowadzisz:

 • Oglądanie seriali i filmów w oryginalnej wersji językowe –- wybieraj filmy i seriale, które lubisz, znasz i oglądaj je po angielsku. To świetny sposób na poprawę umiejętności słuchania i poszerzenie słownictwa.
 • Czytanie książek i artykułów po angielsku – postaw na teksty dostosowane do Twojego poziomu umiejętności. Czytanie pomaga w zrozumieniu struktur gramatycznych i poszerza słownictwo.
 • Rozmowy z native speakerami – jeśli masz możliwość, rozmawiaj z osobami, dla których angielski jest językiem ojczystym. To najlepszy sposób na praktykowanie mówienia i poprawę wymowy.
 • Prowadzenie notatek – zapisuj nowe słowa i zwroty, których się uczysz, i regularnie do nich wracaj.

Pamiętaj, że nauka angielskiego online może być równie efektywna, jak tradycyjne metody, a do tego wygodniejsza i bardziej elastyczna. Wykorzystując poszczególne wskazówki, nie tylko będziesz wiedzieć, jak nauczyć się angielskiego, ale również szybko rozwiniesz swoje umiejętności.

Scroll to Top